Meble do kuchni – jakie fronty kuchenne są najtrwalsze?

Stworzenie przytulnej, wygodnej i funkcjonalnej przestrzeni to jedno z najważniejszych zadań dla osób, które kochają gotować. Jeśli już zdecydowaliście, że w tym pomieszczeniu chcielibyście stworzyć przytulną przestrzeń, to musimy zastanowić się, jak zrobić to z komfortem. Od wielu lat producenci akcesoriów kuchennych wkładają wiele wysiłku w tworzenie praktycznych i stylowych dodatków z różnych materiałów. Fronty kuchenne nie są tu wyjątkiem. Ten krótki poradnik pomoże Ci wybrać idealne fronty do Twojej kuchni.

Fronty kuchenne – rodzaje

Fronty meblowe są istotnym elementem każdego produktu meblowego. Dzięki nim możemy doświadczyć stylu, formy i koloru danego egzemplarza. Niezależnie od tego, czy wykonujesz kuchnie na zamówienie, czy urządzasz gospodarstwo domowe, ważne jest, aby wybrać fronty meblowe, które spełniają konkretne potrzeby. Oto kilka rodzajów frontów, które warto rozważyć.

  • Fronty drewniane – wyróżniające się wyjątkową trwałością i elegancją,
  • fronty szklane – które sprawdzą się doskonale w szczególności we wnętrzach minimalistycznych, nowoczesnych, a także we wnętrzach glamour,
  • fronty laminowane – dostępne w wielu różnych fakturach i kolorach, charakteryzujące się odpornością na wilgoć i wysoką temperaturę,
  • fronty lakierowane – dostępne w wielu wybarwieniach, w macie lub w połysku.

Jak wybrać fronty?

Kuchnia posiada wiele frontów, które wpływają na jej funkcjonalność i wygląd. Ich wybór wiąże się z dodatkowymi decyzjami – jedną z nich jest wybór odpowiednich frontów kuchennych, które będą nie tylko odporne i trwałe, ale także idealnie wpiszą się w styl pomieszczenia. Wybierając fronty warto zwrócić uwagę w szczególności na:

  • materiał zastosowany do produkcji – to właśnie od materiału i od jego wykończenia zależy, jak odporne i trwałe będą meble kuchenne;
  • rodzaj wykończenia: połysk czy mat – Fronty w połysku optycznie powiększają wnętrze kuchni, dlatego warto się na nie zdecydować, gdy mamy do czynienia z wnętrzem o niewielkich rozmiarach. Ponadto nie oznacza to, że fronty w połysku nie mogą być stosowane w dużych kuchniach – wręcz przeciwnie! Fronty w połysku są kwintesencją klasy i elegancji, dlatego mogą być również doskonałym uzupełnieniem przestronnych pomieszczeń.
  • ilość zdobień, frezów – Wybierając fronty, trzeba zwrócić uwagę na ich pielęgnację i mycie. Dekoracja drzwi zależy od rodzaju wybranego frontu. Istnieje wiele wzorów: proste w konstrukcji lub bogato zdobione. Oprócz czyszczenia, fronty bez dodatkowych zdobień i frezowań są znacznie łatwiejsze do utrzymania w czystości.

_______________________________

Autor: Magdalena Chowaniec

Autor zdjęcia głównego: pvproductions

Materiał źródłowy: budownictwo.pl, kuchenny.com.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.