Depilacja laserowa – sposób na pozbycie się niechcianych włosów z okolic bikini, twarzy, pach i nóg za pomocą wiązki lasera

Coraz więcej osób korzysta z zabiegów depilacji laserowej każdego roku, aby usunąć niechciane włosy na ciele i cieszyć się gładką skórą. Depilacja laserowa to bezpieczny i skuteczny sposób na pozbycie się niechcianych włosów na ciele. Może być stosowana na większości obszarów ciała, w tym na twarzy, pachach i nogach. Co wiąże się z zabiegiem depilacji laserowej? Kto może wykonać depilację laserową? Kto może poddać się zabiegom depilacji laserowej?

Depilacja laserowa – jak działa zabieg depilacji laserowej? 

Laserowe usuwanie włosów jest wykonywane laserem diodowym. Lasery diodowe, które emitują promieniowanie wnikające głęboko w skórę, mogą być używane do niszczenia cebulek i korzeni mieszków włosowych – idealne do usuwania niechcianych włosów na ciele lub twarzy!

Laserowe usuwanie włosów jest najczęściej wykonywane na twarzy i szyi, ale może być również stosowane do innych części ciała (takich jak plecy).

Przebieg zabiegu depilacji laserowej obejmuje zastosowanie miejscowego środka znieczulającego w danym miejscu, a następnie wystrzelenie impulsów światła laserowego na skórę w celu usunięcia włosów. Czas trwania zabiegu zależy od tego, ile włosów należy usunąć, a także od wielkości poszczególnych mieszków włosowych.

Zabiegi depilacji laserowej – kto jest dobrym kandydatem do laserowego usuwania niechcianego owłosienia? Depilacja laserowa nóg, depilacja laserowa twarzy, depilacja laserowa bikini

Depilacja laserowa to metoda trwałego usuwania niechcianych włosów na ciele. Jej działanie polega na przekazywaniu impulsów światła, które podrażniają wrażliwe mieszki włosowe, czego efektem jest usunięcie niechcianego owłosienia. Bardzo ważny jest fototyp skóry.

Depilacja laserowa jest popularnym zabiegiem dla osób z ciemnymi, grubymi i gęstymi włosami na ciele. Dotyczy to pleców, klatki piersiowej, nóg i ramion.

Depilacja laserowa działa najlepiej na osoby, które mają jasną skórę i ciemne lub grube włosy. Zabieg depilacji laserowej nie działa tak dobrze w przypadku jasnych włosów lub rudych, jasne odcienie skóry i bardzo delikatne włosy.

Depilacja laserowa – kto wykonuje zabieg depilacji laserowej? U kogo zrobić zabieg depilacji laserowej?

Zabiegi laserowe są zazwyczaj przeprowadzane przez dermatologów lub chirurgów plastycznych w ich własnych klinikach lub gabinetach, ale niektóre kliniki kosmetyczne również je oferują. 

Depilacja laserowa – jaki jest koszt zabiegu depilacji laserowej?

Cena depilacji laserowej różni się w zależności od wielkości leczonego obszaru i tego, czy jest to pojedyncza sesja czy seria zabiegów. Średni koszt jednego zabiegu na całą nogę wynosi około 400 zł za sesję. 

Efekt depilacji laserowej – ile czasu potrzeba, aby zobaczyć wyniki zabiegu depilacji laserowej?

Laserowe usuwanie włosów zazwyczaj trwa kilka sesji, ale liczba ta różni się w zależności od tego, ile włosów znajduje się w każdym leczonym obszarze i jak są one grube. Pierwsze zabiegi usuną około 30% włosów na ciele; kolejne zabiegi muszą być wykonywane w regularnych odstępach czasu, aby utrzymać wyniki.

Efekty depilacji laserowej są widoczne natychmiast. Nie tylko pozostawia skórę gładką, ale proces ten poprawia również samopoczucie i zapewnia codzienny komfort. 

Depilacja laserowa może być wykonywana na wielu częściach ciała. Zabieg laserowy niszczy mieszki włosowe, podgrzewając je aż do rozpadu, dzięki czemu usuwa wszelkie ślady niechcianych włosów na twarzy lub ciele.

Czy depilacja laserowa boli? Ból przy zabiegu depilacji laserowej

Depilacja laserowa może być skuteczną metodą usuwania niechcianych włosów na dobre. Jednak proces ten wiąże się z pewnym dyskomfortem. Poziom odczuwanego bólu zależy od poziomu wrażliwości i leczonego obszaru.

Sam proces polega na umieszczeniu lasera nad obszarem niechcianych włosów, który nagrzewa się i ostatecznie niszczy mieszek włosowy. Proces ten może być odczuwany jako pstryknięcie lub uszczypnięcie, w zależności od ilości energii użytej podczas leczenia.

Po zabiegu możemy odczuwać mrowienie lub lekkie pieczenie, a także zaczerwienienie lub obrzęk w miejscu poddanym zabiegowi. Niektórzy ludzie odczuwają niewielki dyskomfort lub nie odczuwają go wcale, podczas gdy inni stwierdzają, że są wrażliwi na nawet łagodne doznania, takie jak to. Przed poddaniem się pierwszej sesji należy omówić wszelkie obawy z lekarzem, aby być przygotowanym na to, jak można się czuć i co można zrobić, aby zmniejszyć dyskomfort podczas sesji leczenia.

Jak trzeba się przygotować do zabiegu depilacji laserowej?

Przed zabiegiem depilacji laserowej należy unikać opalania przez co najmniej dwa tygodnie – mowa tutaj zarówno o solarium jak i wystawianiu skóry na słońce. Ponadto, należy odstawić leki oraz światłoczułe zioła. Bardzo ważne jest także nieużywanie kosmetyków pielęgnacyjnych na obszar, który ma być poddany zabiegowi. W dniu, w którym ma odbyć się depilacja laserowa, trzeba ogolić fragmenty ciała, które będą poddawane działaniu lasera.

Co robić po zabiegach depilacji laserowej?

Po depilacji laserowej może pojawić się zaczerwienienie, obrzęk lub dyskomfort w miejscu zabiegu. Mogą również wystąpić pewne ukłucia, gdy obszar ten jest dotykany lub uderzany w ciągu pierwszych kilku godzin po zabiegu.

Te efekty uboczne powinny być tymczasowe. Jeśli utrzymują się one dłużej niż 48 godzin, należy niezwłocznie skontaktować się z lekarzem w celu uzyskania porady dotyczącej dalszego postępowania.

Lekarz może zalecić przyjmowanie leków przeciwzapalnych, takich jak ibuprofen lub acetaminofen przed i po każdej sesji, aby złagodzić ból i obrzęk w okolicy. 

Należy unikać bezpośredniej ekspozycji na słońce przez co najmniej 24 godziny po zabiegu, ponieważ może to wpłynąć na działanie lasera na skórę. Jeśli w tym czasie planujemy przebywać na zewnątrz, stosujmy krem z filtrem przeciwsłonecznym z filtrem SPF 30 lub wyższym, który oferuje szerokie spektrum ochrony przed promieniami UVA i UVB.

Artykuł powstał przy współpracy z gabinetem „Dotyk Piękna” oferującym pełen zakres z zabiegu kosmetologii https://depilacja-laserowa-krakow.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.